Hlasovanie Viac peňazí pre Petržalku

Hlasovanie Viac peňazí pre Petržalku

Na tomto linku nájdete hlasovanie, ktoré malo priniesť Petržalke ročne o 1,5 milióna eur viac. Poslanci mesta hlasovali o prelomení veta primátora Nesrovnala, ktorý už raz schválené uznesenie nepodpísal. Návrh pripravil Ján Hrčka a jeho odôvodnenie návrhu nájdete na začiatku videa (2:25). Po predložení Hrčkovho návrhu pripravil Nesrovnal svoj návrh, ktorý pridával mestským častiam menej, konkrétne Petržalke 600 tisíc eur ročne.

V oboch prípadoch ide iba o zmiernenie príkrej nespravodlivosti, ktorá trvá už skoro desaťročie a môžeme sa za ňu poďakovať Milanovi Ftáčnikovi. Petržalčania nespravodlivo prispievajú zo svojich daní malým mestským častiam. Výsledkom je, že kým vo Vajnoroch sa rozhodujú na ktoré námestie dajú fontánu, my nemáme za čo opravovať chodníky alebo zaplatiť učiteľky v materských škôlkach.

Samotné hlasovanie začína na minutáži 1:34:22. Za viac peňazí pre Petržalku nehlasovalo viacero poslancov zvolených práve za Petržalku. Chýbal jeden hlas. Iveta Plšeková  pred hlasovaním odišla z miestnosti, pričom tesne predtým predsedala zastupiteľstvu (pozri 1:12:00 kedy ešte vedie zastupiteľstvo). Za viac peňazí pre Petržalku nehlasovala ani Ľudmila Farkašovská, Oliver Kríž (viacero ľudí ho videlo v budove), ani Marián Greksa (sedel na svojom mieste a nehlasoval). Ľudmila Farkašovská nehlasovala za ani pri prvom hlasovaní, kedy bolo viac peňazí pre Petržalku schválených a Nesrovnal uznesenie nepodpísal. Farkašovská sedela na svojom mieste a nehlasovala (hlasovanie 28:30).

Videá sú pre prípad ak by náhodou zmizli, čo sa takýmto videám občas stáva, dobre zálohované.