Križovatka, ktorá si zaslúži semafor

Križovatka, ktorá si zaslúži semafor

Priznávam sa, porušoval som predpisy. Opakovane som pri odbočovaní doľava z Lenardovej ulice na Rusovskú cestu vošiel na zebru a tam som počkal, kým som sa mohol pripojiť do jazdného pruhu.

Inkriminovanú križovatku určite poznáte. Musíte dať prednosť obom smerom, aj množstvu áut, ktoré vchádzajú do sídliska. Neraz sa stane, že na odbočenie doľava smerom k petržalskej vlakovej stanici si počkáte dobrých päť minút. Neskúsení vodiči majú z križovatky oprávnený stres a neraz sa stalo, že spôsobili menší dopravný kolaps či kolízne situácie.

Situácia sa ešte zhoršila, keď pred pár rokmi anonymní dopravní experti rozhodli o nahradení zebry ostrovčekom. Z núdze vymyslený zlepšovák s odbočením na zebru a až následným pripojením do jazdného pruhu, ktorý sme využívali mnohí, sa stal zrazu nepoužiteľným a zápchy sa ešte zhoršili.

Navyše ostrovček sa stal dejiskom mnohých dopravných nehôd. Pri číhaní na tú vzácnu sekundu, kedy sa z pravej strany nebude rútiť prúd áut, ľahko zabudnete na kus betónu, ktorý Vám zrazu po rokoch niekto postavil do cesty. Nejeden z nás videl na ostrovčeku zavesené auto nešťastného šoféra. Modrá pomocná značka osadená na ostrovčeku bola v prvých mesiacoch zničená skoro neustále.

Nešťastné rozhodnutie o umiestnení ostrovčeka spôsobilo množstvo materiálnych škôd a skomplikovalo už aj tak neutešenú dopravnú situáciu. Preto jednou z mojich priorít ako poslanca miestneho zastupiteľstva bude presadiť na križovatke Lenardova – Rusovská cesta svetelnú signalizáciu. Táto križovatka si zaslúži semafor.