Petržálske Game of Thrones

Petržálske Game of Thrones

V utorok sme mali v Petržalke zábavné zastupiteľstvo. Najprv som navrhol zrušenie Petržalských novín a ich nahradenie novým periodikom, ktoré konečne nebude informovať tendenčne, a za ktoré sa nebudeme hanbiť. Dôvodom je, že šéfredaktorka Belanová opakovane porušuje zmluvu o dielo, poslancom neodpovedá na otázky, odmieta im poskytovať informácie a dokonca je podozrivá aj zo sprenevery peňazí mestskej časti. Odporúčam prečítať si odôvodnenie uznesenia (v prílohe).

Áno, je to tá Belanová, ktorá je pricucnutá na rozpočet Petržalky už viac ako dve desaťročia, z toho približne 15 rokov dokonca bez akejkoľvek zmluvy. Tá Belanová, ktorá o Bajanovi roky vypisovala oslavné články.

Na jej obranu vystúpil MARIÁN GREKSA. Ten Greksa, ktorý svojim hlasovaním pripravil Petržalku o 700 tisíc Eur (hlasovanie o solidarite). Ten Greksa, ktorému Miškov zaplatil kampaň na starostu, len aby odobral hlasy a Bajan opäť zvíťazil. Podarilo sa, Greksa odobral 2700 hlasov a Bajan vyhral o 800 hlasov. Na revanš Bajan zamestnal Greksovi u nás na úrade manželku. Tak tento Greksa, ktorému Belanová uverejní v novinách akúkoľvek blbosť, prišiel „bojovať za demokraciu“ tým, že ma trochu pouráža.

Následne sa zapojila ĽUDMILA FARKAŠOVSKÁ, ďalšia poslankyňa, ktorá pripravila Petržalku o 700 tisíc Eur, aktuálne viceprimátorka, ktorá jediné o čo sa v Petržalke zaujíma, je sobášenie. Vedeli ste, že sobášenie vie byť celkom slušný biznis? Pani viceprimátorka sa pri hlasovaní o solidarite zdvihla, odišla zo sály a vrátila sa až po hlasovaní. Návrh, ktorým by Petržalka získala o 700 tisíc viac, neprešiel o jeden hlas.

Tak táto pani Farkašovská, navrhla pri hlasovaní nevinnú zmenu štatútu mediálnej rady, ktorú by nemal nikto problém podporiť. Lenže pani Farkašovská to nenavrhla ako nový bod uznesenia, ale ako úplne nové uznesenie, ktoré by nahradilo všetko čo som navrhol. A ja som navrhoval aby starosta vypovedal zmluvu s Belanovou, aby sme vytvorili pracovnú skupinu na prípravu podkladov pre nové verejné obstarávanie a aby sme verejné obstarávanie schvaľovali v zastupiteľstve.

Našťastie sme Farkašovskú na poslednú chvíľu prekukli a poslali sme ju s celým jej návrhom do kelu. Petržalské noviny sme síce nestopli, ale nové, poctivé verejné obstarávanie bude. A trestné oznámenie na pani Belanovú tiež.

Už len dodám, že práve GREKSA a FARKAŠOVSKÁ patria k tým mestským poslancom za Petržalku, ktorí sa nezapojili ani do jednej z iniciatív, ktoré mali Petržalčanom pomôcť (výzva Nesrovnalovi ohľadom stavby Einpark, budovanie križovatky na Rusovskej ceste).

No a ešte sme celkom slušne pomenili rozpočet, prevolili sme komisie, zmenili odmeňovanie poslancov, schválili dotácie pre veľké športové kluby, Jano Hrčka si s Oliverom Krížom sediac vedľa seba asi pol hodinu kvalitne nakladali, padali slová ako zmrd, krágľovanie, či „deň dlhých nožov“. Sranda skoro ako vo veľkom parlamente.

Videozáznam zo zasadnutia zastupiteľstva zo dňa 12.12.2017 si môžete pozrieť tu.

Môj návrh uznesenia ohľadom Petržalských novín aj s odôvodnením, si môžete pozrieť tu. Uznesenie Petrzalske noviny

Text bol pôvodne uverejnený ako text na Facebooku.