Kreditka, hypotéka, záruka na chladničku – ako spolu súvisia?

Kreditka, hypotéka, záruka na chladničku – ako spolu súvisia?

Kreditná karta je nástroj, ktorý buď milujete alebo nenávidíte Niekomu sa spája s pohodlím pri cestovaní či pri nárazových výdavkoch, iným zasa s nezodpovednosťou a nekončiacou špirálou dlhov. Pravda je však taká, že kreditná karta je takým nástrojom, akým ho urobíme my sami. Ak kreditnú kartu využívate správne, prinesie vám množstvo výhod.

Aj o tom budem hovoriť vo štvrtok 23. júna o 18.00 hod na mojom ďalšom webinári na platforme Na účte – o peniazoch ľudskou rečou, tentoraz s témou „Prečo sa oplatí mať kreditnú kartu“.

Kreditná karta je formou úverového produktu, ktorý väčšinou vydáva banka, prípadne iný nebankový subjekt. Z toho vyplýva, že jej splácanie sleduje úverový register a môže tak mať vplyv napríklad aj na vašu žiadosť o hypotéku.

Používanie kreditnej karty je preto len pre finančne zodpovedných. Nesplácaním kreditnej karty sa jej používateľ dokáže ľahko dostať do špirály dlhov, z ktorej je vzhľadom k výške úrokov náročné sa vymaniť.

Ak si však dokážete financie ustrážiť, kreditná karta vám môže priniesť mnoho zaujímavých výhod. Možno ste nevedeli, že platba kreditnou kartou môže byť aj formou ochrany proti podvodom, pri kúpe spotrebičov umožňuje získať predĺženú záruku, a zo sumy nákupov dokážete získať aj peniaze späť, tzv. cash-back.

Veľkou skupinou výhod sú tie, ktoré môžete využiť pri cestovaní. Cestovné poistenie, letiskové salóniky, požičovne áut  – tu všade svoju kreditnú kartu určite oceníte. Na mojom webinári s témou „Prečo sa oplatí mať kreditnú kartu?“ budem o jednotlivých výhodách hovoriť konkrétne, a pridám aj ďalšie cestovateľské tipy v oblasti financií. Ak ste zatiaľ nemali možnosť pozrieť si naživo niektorý z webinárov v rámci môjho nového projektu Na účte – o peniazoch ľudskou rečou, na mojom YouTube kanáli sú kedykoľvek dostupné zo záznamu. Témou predchádzajúcich webinárov bola budúcnosť našich dôchodkov, ako aj rady pri investovaní v čase krízy. Teším sa na ďalšie stretnutie Na účte s témou kreditných kariet a cestovateľských finančných tipov vo štvrtok 23. júna 2022 o 18.00 hod.